Logo


Zapraszam pod nowy adres, pod którym mam nadzieję zmiany będą częściej http://devel.jdstar.pl.

Próbnik koloru (color picker?) - pomoc w wyborze schematu kolorystycznego strony

2007-08-14 JDStar

Mały gadżet - pomoc w dobieraniu kolorów na formularzach i stronach internetowych, może komuś się przyda i ułatwi.

Konwersja z HTML do PDF w PHP - dompdf

2007-08-09 JDStar

Generowanie dokumentów PDF z HTML w PHP (dompdf, HTML2FPDF, TCPDF)

2007-06-22 JDStar

Na fali "modnych" ostatnio e-formularzy, pomyślałem że ja też coś takiego zrobię. Konieczna do tego jest konwersja dokumentu / strony do formatu PDF (ja użyję bibliotek PHP)

Podpowiedzi na www valid XHTML - czyli dymki, tooltip'y lub inne nazwy (nie wiem jakie)

2007-05-15 JDStar

Opis jak uzyskać ładne podpowiedzi popularnie zwane tooltipami lub dymkami zgodne z XHTML przy pomocy JavaScript + CSS. Zawartość dymków możemy wypełnić dowolnym kodem XHTML łącznie z obrazkami.

Rozszerzenia Firefox'a, których używam - przydatne dla webdeveloperów/webmasterów

2007-05-08 Jacek Dziura

Spis rozszerzeń dla przeglądarki Firefox, które się niemalże niezastąpione dla webmasterów/webdeveloperów i pokrewnych profesji. Opera niestety nie ma ich w tak przystępnej wersji, a szkoda bo to również świetna i bardzo szybka przeglądarka.

Efekty pulpitu w Linuksie (AIGLX + Compiz|Beryl)

2007-04-15 Jacek Dziura

Sporo czasu minęło od ostatniej wolnej chwili "dla siebie" - korzystając z takowej, zrobiłem upgrade systemu na openSUSE 10.3Alpha3 oraz wykorzystać wbudowany w serwer X.org AIGLX do akceleracji efektów pulpitu - działa zarówno Compiz jak i Beryl.

Programowanie w Linuksie (PHP, JAVA, HTML, C... i masa innych języków)

2007-03-02 Jacek Dziura

Przeczytaj o jednym z najlepszych edytorów do programowania w Linuksie, Windowsie, MacOS'ie i wszędzie gdzie możliwe jest zainstalowanie maszyny JAVA - jEdit.
Aby rozwiać wątpliwości - to jest edytor a nie środowisko typu RAD, IDE czy inna nazwa.

PS. na naukę Vim'a zawsze brakowało mi czasu, żeby opanować jego makra, skróty klawiszowe itp. Wolałem wyklikać w jEdit, a okazuje się, że sporą część i tak robię bez myszy:)

Zapraszam do zapoznania się z minimalnym zestawem jego możliwości, które są naprawdę bardzo pomocne przy pisaniu kodu - edytor do programowania w Linuksie

Dla lubiących efekty..... Linux, XGL, Compiz - czyli extra efekty pulpitu 3D na normalnym sprzęcie

2006-08-20 Jacek Dziura

Na długo przed oficjalną premierą finalnej wersji MS Visty i jej Aero, po rozmowie ze znajomym efekciarzem windowsowym, który zachwalał nowy interface Windows'a przeszukałem trochę stron (głównie www.opensuse.org) no i zainstalowałem, skonfigurowałem i pokazałem temuż znajomemu zestawik: openSUSE + Compiz + XGL. Jego mina była urocza.... a pierwsze pytanie - "Czy da się w tym pracować, czy zostaje trochę mocy procesora i wolnej pamięci dla reszty systemnu, czy wszystko pożerają efekty. Zademonstrowałem mu wynik polecenia "top" przy padającym deszczu na półprzeźroczystej konsoli, pod którą odtwarzał się film - w okolicach 20-30%. Nie miał więcej pytań. W prezencie dostał ode mnie DVD z openSUSE do spróbowania:)

Przeczytaj instrukcję instalacji i konfiguracji XGL z Compiz'em w dystrybucji openSUSE 10.1